skip to Main Content
فروید و فراسوی او

فروید و فراسوی او

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۲۵۰ هزار تومان
شروع کنید
یا

فروید و فراسوی او، مجموعه جلساتی است که دان کاروت در سال ۲۰۱۶ در انستیتوی تورنتو برگزار کرده است. او در این ۸ جلسه که بیش از ۱۴ ساعت ویدئو است به بررسی نظریات زیگموند فروید و اندیشمندان پس از او می‌پردازد.

در جلسه اول او به رشد اندیشه‌ی فروید، عقده‌ی ادیپ، خوانش لکان از فروید، فالوس در برابر آلت و هسته‌ی عقده‌ی ادیپ می‌پردازد. در جلسه‌ی دوم او به دیدگاه فروید پیرامون دین می‌پردازد. در جلسه‌ی سوم او در حالی که شاندور فرنتسی را شرح می‌دهد، کنایاتی هم به مدل انجمن بین‌المللی روانکاوی دارد. در جلسه‌ی چهارم او به ملانی کلاین می‌پردازد و مفاهیمی را که کلاین به روانکاوی معرفی کرده است را شرح می‌دهد. او در این جلسه شرح درخشانی از دیالکتیک بین مواضع پارنوئید-اسکیزوئید و افسرده‌وار دارد. در جلسه‌ی پنجم کاروت به غریزه‌ی مرگ در دیدگاه کلاین می‌پردازد و سپس شرحی بر نظریات ویلفرد بیون دارد و در نهایت بخش‌هایی از نظریات دانلد وینیکات را توضیح می‌دهد. در جلسه‌ی ششم او به شرح ایده‌های ساتی، نظریه‌ی دلبستگی بولبی و اینزورث و در نهایت به شرح مراحل رشدی اریک اریکسن می‌پردازد. در جلسه‌ی هفتم کاروت بحث مفصلی پیرامون نظریات اریک فروم دارد و همایندی‌ها و تضادهایی که بین او و اندیشمندان مکتب فرانکفورت وجود دارد شرح می‌دهد. و در نهایت در جلسه‌ی هشتم از قبل نارسیسیزم به بررسی آراء کوهوت، لکان و کرن‌برگ می‌پردازد و به‌طور خاص شرح مفصلی دارد بر نظریات کوهوت و حواشی حول این رویکرد.

این ویدئوها به زبان انگلیسی هستند که ما روی آنها زیرنویس فارسی گذاشته‌ایم. ویدئوهای اصلی با زبان انگلیسی را می‌توانید در کانال یوتیوب دان کاروت ببینید. مبلغی که اینجا پرداخت می‌کنید صرفاً برای زیرنویسی است که ما ترجمه کرده‌ایم و روی ویدئوها گذاشته‌ایم.

تماشای این دوره فقط از طریق سایت و به شکل آنلاین است و امکان دانلود برای این ویدئوها وجود ندارد، ولی شما پس از پرداخت هزینه‌ی این دوره به صورت مادام‌العمر به ویدئوهای این دوره در تداعی دسترسی خواهید داشت و هر زمان خواستید می‌توانید دوباره تماشا کنید. پلیر ویدئوها این امکان را به شما می‌دهد که سرعت ویدئو را کم و زیاد کنید، همینطور کیفیت ویدئوها بر اساس سرعت اینترنت شما به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند که شما تجربه‌ی مناسبی از استریم ویدئوهای تداعی داشته باشید.

امتیاز و دیدگاه

۵.۰
میانگین امتیازات
۱ امتیاز
۵
۱
۴
۰
۳
۰
۲
۰
۱
۰
تجربه‌ی شما از این دوره چطور بود؟ دیدگاه‌تان را بنویسید.
بنیامین
۱ سال قبل منتشر شده
محیا شدن فضای آموزشی و مطالعاتی تخصصی برای علاقه مندان بهصورت ساختار یافته و با هزینه بسیار کم در مقابل سایرین

بعد از جست وجو زیاد با این مرکز آشنا شدم و آن را برای شروع و فراهم شدن علاقه به صورت تخصصی و ادامه آموزش ساختارمند بسار مفید دیدم به امید تداوم حرفه ای.

×
تصویر پیش‌نمایش
نمایش دیدگاه‌های بیشتر
تجربه‌ی شما از این دوره چطور بود؟ دیدگاه‌تان را بنویسید.
×Close search
Search
error: این محتوا محافظت‌شده است.
زن، زندگی، آزادی