skip to Main Content
ارتباط درمانگر با پول

ارتباط درمانگر با پول

پرداختن به مسئله‌ی پول در روانکاوی -علیرغم تحول در دیگر حوزه‌های روانکاوی- کمتر مورد توجه بالینگران و نظریه‌پردازان قرار گرفته است. با وجودی که مسئله‌ی پول و رابطه‌ی درمانگر با پول و تعامل درمانگر و بیمار با پول در جلسات می‌تواند غنای قابل توجهی به روند جلسات روانکاوی بدهد، ادبیات پژوهشی روانکاوی در این حوزه نسبتاً فقیر است. ما این موضوع را مورد توجه قرار دادیم و یکی از مقاله‌های درخشان درباره‌ی مسئله‌ی پول در روانکاوی را ترجمه کرده‌ایم.

نویسنده‌ی این مقاله‌ی پربار کاچینا مایرز است و این مقاله را در سال ۲۰۰۸ نوشته است. خانم مایرز سوپروایزر «انستیتوی روانکاوی معاصر» و نیز موسس «انجمن درمانگران حامی لزبین‌ها و گی‌ها»ست. مقاله‌ی او درباره‌ی پول در روانکاوی حالا تبدیل به یکی از مقاله‌های کلاسیک درباره‌ی مسئله‌ی پول در روانکاوی شده است و ارجاع بسیاری به آن می‌شود.

این مقاله ده هزار کلمه‌ای دو بخش اصلی دارد؛ در بخش اول نویسنده به مسائلی که پول در جلسات بالا می‌آورد پرداخته است و در بخش دوم دو مورد بالینی را تشریح می‌کند که به فهم مواردی که در بخش اول به آن‌ها اشاره کرده یاری می‌رساند. از جمله زیربخش‌های این مقاله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حق‌الزحمه و پیشینه‌ی زندگی درمانگر

حق‌الزحمه و درمانگران تازه‌کار

حق‌الزحمه و مسائل زنان

حق‌الزحمه و اضطراب موفقیت

حق‌الزحمه و شخصیت درمانگر

حق‌الزحمه و درمان احساس محرومیت بیمار

حق‌الزحمه و انگیزه‌های ناخودآگاه درمانگر

بخشی از مقاله که در مورد «حق‌الزحمه و سبک شخصی» درمانگر است را بخوانید:

«سبک شخصیت فردی درمانگر نیز می‌تواند روی تعیین حق‌الزحمه و مذاکره تأثیر بگذارد. ریمان نشان داد که درمانگر دارای وسواس فکری-عملی در تحقیق وضعیت مالی بیمار برای تعیین حق‌الزحمه دقیق‌تر از همه است، در حالی که شخصیت هیستریک که حق‌الزحمه‌ی بالاتر را با ارزش حرفه‌ای بیشتر معادل می‌داند، حق‌الزحمه‌ی بیش از حد بالایی برای برآورده شدن نیازهای خودشیفته‌‎اش تعیین می‌کند. درمانگر اسکیزوئید ممکن است درمورد حق‌الزحمه آن‌قدر سرد و بی‌علاقه باشد که هیچ فرصتی برای بحث در اختیار بیمار نگذارد. درمانگران افسرده تعیین حق‌الزحمه را به عهده‌ی بیماران وامی‌گذارند؛ این درمانگران در مورد امور مالی سوال نمی‌کنند و بعداً زمانی که متوجه می‌شوند که بیمار می‌توانست از پس بیشتر از آن برآید رنجیده خاطر می‌شوند».

مقاله‌ی اصلی از سایت pep-web قابل دریافت است ولی نیاز به ثبت‌نام و پرداخت اشتراک سالیانه دارد. با توجه به اینکه طبق قوانین کپی‌رایت سایت پپ‌وب امکان اشتراک‌گذاری فایل اصلی با دیگران وجود ندارد، ما امکان به اشتراک‌گذاری فایل اصلی را نداریم. تلاش کرده‌ایم که به متن وفادار بمانیم و تا جای ممکن تغییری در متن ایجاد نکنیم. صرفاً مقاله را به چند بخش تقسیم کرده‌ایم (بدون هیچ تغییری) تا مفاهیم در ذهن خواننده طبقه‌بندی شود.

پی‌نوشت: سپاسگزار شما خواهیم بود اگر شما نیز حق کپی‌رایت را رعایت کرده و فایل ترجمه شده را با دیگران به اشتراک نگذارید و ممنون شما خواهیم بود اگر برای معرفی به دیگران همین صفحه‌ی دانلود فایل را به اشتراک بگذارید.

۱۵۰,۰۰۰ ریال – خرید
Back To Top
×Close search
Search
error: این محتوا محافظت‌شده است.