skip to Main Content
درباره تداعی

گروه روانکاوی

«تداعی» یک مفهوم آشنا در روانکاوی است. آنالیزان روی کاناپه دراز می‌کشد و آنالیست از او می‌خواهد که هر چه به ذهنش می‌آید بی کم و کاست و تا جای ممکن بدون سانسور بیان کند. این فرایند را تداعی آزاد می‌گویند. البته در روانکاوی معاصر در مورد پسوند «آزاد» کمی تردید وجود دارد. آیا اساساً تداعی می‌تواند آزاد و بدون سانسور باشد؟ جواب احتمالاً این است که این خیلی خوش‌بینانه است.

وجه تسمیه‌ی عنوان «تداعی» که ما برای مجموعه انتخاب کرده‌ایم، همین است. در تداعی تلاش می‌کنیم متون مرتبط با روانکاوی را بدون در نظر گرفتن رویکرد یا گرایش نویسنده‌ی متن در قالب مقاله، گزارش، معرفی کتاب و مصاحبه ارائه دهیم. متن‌ها را عمدتاً با جهت‌گیری علمی-ژورنالیستی از مجلات معتبر برمی‌گزینیم و سعی‌مان این است که هر دو حوزه عمومی و تخصصی را با هم پیش ببریم.

تلاش ما این است که جریان‌های به روز و زنده‌ی روانکاوی را پوشش دهیم، به ویژه‌ جریان‌هایی که برای جامعه‌ی فارسی‌زبان کمتر آشنا هستند. برای این هدف ما از افراد متعددی یاری می‌گیریم که تیم ترجمه‌ی ما را تشکیل می‌دهند.

بخش‌های مختلف تداعی

آموزش روانکاوی

بخش آموزش روانکاوی مربوط است به مقاله‌هایی که آموزشی هستند و غالباً از سایت pep-web می‌گیریم و ترجمه می‌کنیم. برای دسترسی به مقاله‌های آموزشی بایستی هزینه پرداخت کنید.

کلینیک آنلاین

در کلینیک آنلاین تداعی درمانگرانی را معرفی می‌کنیم که در حوزه‌ی روانکاوی و رواندرمانی تحلیلی فعالیت می‌کنند و طبق سنت روانکاوی خود آموزش دیده‌اند، درمان شده‌اند و سوپرویژن می‌گیرند. در کلینیک تداعی امکان رزرو آنلاین وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز و رزومه‌ی درمانگران، یکی را انتخاب و همان‌جا رزرو وقت را انجام دهید.

اعضای ثابت تیم تداعی

مریم وحیدمنش

دبیر بخش روانکاوی معاصر

ریحانه معصومی‌علاء

هم‌مؤسس گروه

مهدی میناخانی

مؤسس و مسئول گروه
Back To Top
×Close search
Search
error: این محتوا محافظت‌شده است.