skip to Main Content
همانندسازی فرافکنانه در فرآیند درمانی

همانندسازی فرافکنانه در فرآیند درمانی

همانندسازی فرافکنانه در فرآیند درمانی

همانندسازی فرافکنانه در فرآیند درمانی

عنوان اصلی: Projective Identification in the Therapeutic Process
نویسنده: آرتور مالین و جیمز گراتستین
انتشار در: نشریه‌ی بین‌المللی روانکاوی
تاریخ انتشار: ۱۹۶۶
تعداد کلمات: ۴۰۰۰ کلمه
تخمین زمان مطالعه: ۳۳ دقیقه
ترجمه: تیم ترجمه‌ی تداعی

همانندسازی فرافکنانه در فرآیند درمانی

مقالات اخیر لووالد (۱۹۶۰) و سرلز (۱۹۶۳) که مربوط به جنبه‌­های خاصی از فرآیند درمانی است، ما را بر آن داشته است تا آنچه را که معتقدیم ممکن است پایه و اساس اثر درمانی در روانکاوی باشد، بررسی کنیم. به نظر ما، مفهوم همانندسازی فرافکنانه را می‌توان به طور مثمر ثمری برای درک فرآیند درمانی به کار برد. تلاش خواهیم کرد تا مفهوم همانندسازی فرافکنانه را تشریح کنیم و سپس به هدف شفاف سازی فرآیند درمانی در پرتو آن، ارتباط این ایده با رشد بهنجار و بیمارگونه را مورد بحث قرار دهیم.

اصطلاح همانندسازی فرافکنانه نخستین‌بار توسط ملانی کلاین (۱۹۴۶) مورد استفاده قرار گرفت و هدف آن اشاره به فرآیندی بود که در آن بخش­‌هایی از خود چندپاره شده و به یک اُبژ‌ه‌ی بیرونی یا اُبژه جزئی فرافکنی می‌­شود. هانا سیگل (۱۹۶۴) بیان می‌­کند:

همانندسازی فرافکنانه نتیجه‌ی فرافکنی بخش­‌هایی از خود به یک اُبژه است. ممکن است منجر به این شود که اُبژه این‌گونه درک شود که دارای کیفیات بخش فرافکنی شده‌ی خود است، اما همچنین می‌تواند منجر به همانندسازی خود با اُبژه‌ی فرافکن شود.

محدودیت دسترسی به ادامه‌ی مطلب

دسترسی کامل به محتوای تخصصی تداعی صرفاً برای اعضای ویژه‌ی تداعی در نظر گرفته شده است.

با عضویت در تداعی و فعال کردن عضویت ویژه‌ به امکان مطالعه‌ی آنلاین این مقاله و تمام مقالات تداعی شامل نظریات روانکاوی، رویکردهای مختلف، تکنیک‌های بالینی و مواردی از این دست دسترسی ‌خواهید یافت. عضویت ویژه فقط برای مطالعه‌ی آنلاین در سایت است و امکان دانلود پی‌دی‌اف با عضویت ویژه وجود ندارد. اگر نیاز به پی‌دی‌اف مقالات دارید، آنها را بایستی جداگانه از طریق فروشگاه مقالات تهیه کنید.

در این صفحه می‌توانید پلن‌های عضویت ویژه را مشاهده کنید و از این صفحه می‌توانید نحوه‌ی فعال کردن عضویت ویژه را ببینید.

اگر اکانت دارید از اینجا وارد شوید.

اگر اکانت ندارید از اینجا ثبت‌نام کنید.

0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top
×Close search
Search
error: این محتوا محافظت‌شده است.
×