skip to Main Content
انتقال (Transference) چیست؟

انتقال (Transference) چیست؟

انتقال (Transference) چیست؟

انتقال (Transference) چیست؟

عنوان اصلی: Transference
انتشار در: The School Of Life
تعداد کلمات: 290 کلمه
تخمین زمان مطالعه: 2 دقیقه
ترجمه: تیم ترجمه‌ی مجله‌ی تداعی

انتقال[۱] به شیوه‌ای اشاره دارد که وقتی برای مدتی در حال درمان بوده‌ایم، شروع به بروز[۲] یا انتقال پویایی‌هایی بر رابطه‌ی درمانی می‌کنیم که از سرگذشت روانشناختی خود ما حاصل می‌شود. برای مثال، ممکن است اعتقاد پیدا کنیم که درمانگر ضعیف یا ناتوان است، یا زندگی زناشویی بسیار شادی (یا بسیار ناراحت) دارد یا پرافاده است یا آشکارا ما را تحسین می‌کند یا به طور سیستماتیکی خصومت می‌ورزد –که احتمالاً هر کدام از آن‌ها رابطه‌ی اندکی با زندگی واقعی یا افکار درمانگر دارد، درمانگری که در موردش نباید تقریباً هیچ چیز‌ بدانیم. درمان به جای تلاش برای از بین بردن این فانتزی‌ها، از آن‌ها استفاده می‌کند. درمانگر اشاره خواهد کرد که کجا مستعد هستیم به او نگرش‌ها یا دیدگاه‌هایی را نسبت دهیم که در واقع مال او نیست -و به این طریق، رابطه‌ی درمانی به عنوان وسیله‌ای منحصر به فرد برای یادگیری در مورد گرایش‌های هیجانی ادراکناپذیرتر ما استفاده خواهد شد. درمانگر (با مهربانی) خاطرنشان خواهد کرد که ما چنان واکنش نشان می‌دهیم گویا مورد حمله واقع شده‌ایم، در حالی که فقط از ما سؤالی پرسیده شده‌ است؛ یا درمانگر‌ها ممکن است توجه ما را به این امر جلب کنند که چقدر به سهولت می‌خواهیم به آن‌ها چیزهایی تأثیرگذار و اغواکننده در مورد امور مالی خود بگوییم (با وجود این، آن‌ها به هر حال ما را دوست دارند) یا چطور است که ما در موافقت با آن‌ها شتاب می‌ورزیم وقتی آن‌ها فقط دارند ایده‌ای را امتحان می‌کنند که خودشان خیلی از آن مطمئن نیستند.

رابطه با درمانگر به الگویی بدل می‌شود که متوجه شویم چگونه روابطی را با دیگران شکل دهیم که عاری از تدابیر و مفروضات پس‌زمینه‌ای باشد که از دوران کودکی درون خودمان حمل می‌کنیم و می‌توانند در حال حاضر چنین اندوهبار مانع ما شوند.

این مقاله با عنوان «Transference» در سایت مدرسه‌ی زندگی منتشر شده و توسط تیم تداعی ترجمه شده و در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ در بخش مدرسه روانکاوی وب‌سایت گروه روانکاوی تداعی منتشر شده است.

[۱]  Transference

[۲]  Play out

این پست یک دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top
×Close search
Search
error: این محتوا محافظت‌شده است.
×