skip to Main Content
بارداری آنالیست

بارداری آنالیست

بارداری آنالیست

بارداری آنالیست

عنوان اصلی: PREGNANCY IN THE ANALYST
نویسنده: نانسی مک‌ویلیامز
انتشار در: The American lournal of Psychoanalysis
تاریخ انتشار: ۱۹۸۰
تعداد کلمات: 1337 کلمه
تخمین زمان مطالعه: 7 دقیقه
ترجمه: مریم وحیدمنش

تعداد روز افزونی از زنان که به دنبال مشاغل مستقل هستند، اغلب فرزندآوری را تا زمانی که به موفقیت حرفه‌ای دست یابند به تعویق می‌اندازند. نتیجه‌ی چنین روندی افزایش میزان مواجهه آنالیزان‌ها با پدیده‌ی آنالیست باردار است. پیشینه‌ی مطالعات درباره‌ی تاثیرات بارداری درمانگر اگرچه اندک، اما آموزنده است. این مطالعات بر واکنش‌های انتقالی غالب در بیماران، چالش‌های ویژه مربوط به سازگاری درمانگر و سرمایه‌ها و مسئولیت‌های ذاتی مربوط به از دست رفتن ظرفیت درمانگر برای نزدیک شدن به «صفحه خالی»[۱] متمرکز شده ‌است. بیشتر این مطالعات مربوط به بیمارستان و کلینیک و نه لزوماً درمان تحلیلی بلند مدت برای بیماران سرپایی است.

من در طی دوران فعالیت حرفه‌ای‌ خود در مطب شخصی، دوبار زایمان کرده‌ام. هر بار تا موعد زایمان مشغول به کار بوده و پس از آن به مدت شش هفته در مرخصی به سر برده‌‌ام. برخی از بیمارانم یکی از بارداری‌های‌ام را و برخی‌ از آنها هر دو بارداری مرا تحمل کرده‌اند. از آنجا که احتمالاً تعداد روز افزونی از آنالیست‌های زن به انتخابی مشابه من دست خواهند زد تا حرفه‌ی درمانی خود را همزمان با مسئولیت‌های مادری بی‌وقفه ادامه دهند، مایلم تا نکاتی بر آنچه پیشتر درباره‌ی بارداری درمانگر گفته شده‌است، اضافه کنم.

نخست در باب واکنش‌های انتقالی: من با سه موضوع تکرار شونده مواجه شده‌ام که پیش از این، بحث درباره‌ی آنها را در جایی دیگر ندیده‌ام (نویسندگان قبلی به درستی به مسائل ادیپالی اشاره کرده‌اند که بر اثر شواهد گریزناپذیر سکسوالیته آنالیست، موضوع‌های مربوط به رقابت همشیرها، واپس‌روی ناگهانی به انتقال مادرانه آغازین، اضطراب‌های جدایی و طرد و فانتزی‌های تولد دوباره بر اثر همانندسازی با نوزاد، رخ داده است).

محدودیت دسترسی به ادامه‌ی مطلب

دسترسی کامل به محتوای تخصصی تداعی صرفاً برای اعضای ویژه‌ی تداعی در نظر گرفته شده است.

با عضویت در تداعی و فعال کردن عضویت ویژه‌ به امکان مطالعه‌ی آنلاین این مقاله و تمام مقالات تداعی که در حال حاضر بیش از ۴۰۰ مقاله‌ی تخصصی شامل نظریات روانکاوی، رویکردهای مختلف، تکنیک‌های بالینی و مواردی از این دست است دسترسی ‌خواهید یافت. عضویت ویژه فقط برای مطالعه‌ی آنلاین در سایت است و امکان دانلود پی‌دی‌اف با عضویت ویژه وجود ندارد. اگر نیاز به پی‌دی‌اف مقالات دارید، آنها را بایستی جداگانه تهیه کنید.

در این صفحه می‌توانید پلن‌های عضویت ویژه را مشاهده کنید و از این صفحه می‌توانید نحوه‌ی فعال کردن عضویت ویژه را ببینید.

اگر اکانت دارید از اینجا وارد شوید.

اگر اکانت ندارید از اینجا ثبت‌نام کنید.

مجموعه مقالات چالش‌های روانکاوی
0 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×Close search
Search
×