skip to Main Content
ارتباط درمانگر با پول

ارتباط درمانگر با پول

ارتباط درمانگر با پول

ارتباط درمانگر با پول

عنوان اصلی: Show Me the Money
نویسنده: Kachina Myers
انتشار در: Contemporary Psychoanalysis
تاریخ انتشار: 2008
تعداد کلمات: 10 هزار کلمه
تخمین زمان مطالعه: 80 دقیقه
ترجمه: تیم ترجمه‌ی تداعی

ارتباط درمانگر با پول

چکیده

حق‌الزحمه بیان‌گر میل روانکاو است. منازعات پولی میان بیمار و روانکاو، فرصتی عالی فراهم می‌آورد تا تعارض سوبژکتیویته‌ها آشکار و درک شود. در عوض، اجتناب از منازعات مرتبط با حق‌الزحمه می‌تواند به رکود درمان و فقر روانکاوی منجر شود. با وجود این، روانکاوان غالباً از این بحث می‌ترسند و اجتناب می‌کنند، چون می‌دانند که حق‌الزحمه به معنای دخالت سرزده‌ی نیاز خودشان است. دیدگاه خاص جسیکا بنیامین درباب بیناسوژگی نشان می‌دهد که معضل یا این/یا آن مربوط به نیازهای رقیب را می‌توان از طریق فرآیند کاوش هم این/هم آن حل و فصل کرد که بازشناسی متقابل را برقرار می‌سازد. به راستی مذاکرات مولد در مورد حق‌الزحمه می‌تواند صمیمیت بین بیمار و روانکاو را گسترش دهد و موجب افزایش ظرفیت بیمار در رابطه با پول، تعیین حدود، جاه‌طلبی، میل و همدلی در زندگی بیرونی او شود. هم مقاومت روانکاوان برای درخواست پول بیشتر، و هم مقاومت بیماران در برابر پرداخت، توصیف شده‌اند. دو نمونه‌ی بالینی وجود دارد، که یکی از آن‌ها مشکلات طفره‌روی از این تعامل خیانت‌آمیز را نشان می‌دهد، و دیگری قدرت دگرگون‌ساز مواجهه با حق‌الزحمه را روشن می‌سازد.

کلمات کلیدی: پول[۱]، حق‌الزحمه[۲]، تعارض[۳]، بیناسوژگی[۴]، تقابل[۵]، صمیمیت[۶]، میل[۷]

پول چه مسیری را از رابطه‌ با دلبستگی تا بیناسوژگی، پشت سر گذاشت؟ در حالی که روانکاوی چرخش رابطه‌ای بی چون و چرایی را پشت سر گذاشته است، سوژگی روانکاو در رابطه با پولی که به او پرداخت می‌شود به نحو شگفت‌آوری بررسی و افشا نشده در ادبیات باقی مانده است. در حالی که سوژگی روانکاو به طور کلی احترام کسب می‌کند، میل روانکاو برای پول همچنان کثیف، حقیر و بدنام مانده است.

محدودیت دسترسی به ادامه‌ی مطلب

دسترسی کامل به محتوای تخصصی تداعی صرفاً برای اعضای ویژه‌ی تداعی در نظر گرفته شده است.

با عضویت در تداعی و فعال کردن عضویت ویژه‌ به امکان مطالعه‌ی آنلاین این مقاله و تمام مقالات تداعی که در حال حاضر بیش از ۴۳۰ مقاله‌ی تخصصی شامل نظریات روانکاوی، رویکردهای مختلف، تکنیک‌های بالینی و مواردی از این دست است دسترسی ‌خواهید یافت. عضویت ویژه فقط برای مطالعه‌ی آنلاین در سایت است و امکان دانلود پی‌دی‌اف با عضویت ویژه وجود ندارد. اگر نیاز به پی‌دی‌اف مقالات دارید، آنها را بایستی جداگانه تهیه کنید.

در این صفحه می‌توانید پلن‌های عضویت ویژه را مشاهده کنید و از این صفحه می‌توانید نحوه‌ی فعال کردن عضویت ویژه را ببینید.

اگر اکانت دارید از اینجا وارد شوید.

اگر اکانت ندارید از اینجا ثبت‌نام کنید.

3 کامنت
  1. با سلام و خسته نباشید. من ۴ روز پیش مقاله شما رو خریداری کردم ولی متاسفانه لینک دانلودی برام ارسال نشده.
    شماره پیگیری پرداخت ۲۶۲۹۵۳ هست . لطفا پیگیری بفرمایید.

    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top
×Close search
Search
×